Britanicul Alex Lenkei, in varsta de 61 de ani, i-a lasat perplecsi pe medicii de la spitalul Worthing care urmau sa il opereze la mana cand le-a cerut acestora sa nu il anestezieze.
Barbatul, care este hipnotizator cu licenta, a intrat in transa chiar inainte de interventia chirurgicala, iar la finalul celor 83 de minute cat a durat operatia a declarat ca nu a simtit absolut nimic. "M-am simtit minunat", le-a povestit Lenkei jurnalistilor, aratandu-le cu mandrie pansamentul de la mana. "Mi-a luat doar 30 de secunde sa intru in starea de hipnoza si nu am simtit niciun fel de durere.
Desigur, simteam cum ma opereaza doctorii si chiar ii auzeam vorbind. Stiu ca au folosit un ciocan si o dalta si ca au schimbat instrumentele de cateva ori", a adaugat sexagenarul.
Despre autor:
Sursa: Cancan
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro