Are doar opt ani, dar deja este considerat un fenomen in Iran. Mahdi Rangbast este cel mai tanar imam din aceasta tara. Numai ca, in loc sa indemne credinciosii la pace sau alte activitati specifice varstei lui, Mahdi propovaduieste jihadul, ura impotriva evreilor si lauda curajul atentatorilor sinucigasi.
Mii de oameni se inghesuie sa asculte predicile tinute de Mahdi intr-o moschee din Teheran. Timp de doua ore, pustiul de doar opt ani vorbeste de faptele de vitejie ale “martirilor”, teroristi care au comis atentate sinucigase impotriva evreilor sau soldatilor occidentali din Irak si Afganistan.
Intrebat ce-si doreste sa devina cand va fi mare, Mahdi raspunde fara sa stea pe ganduri: “Sper sa ajung si eu un martir. Vreau sa le fac rau evreilor si americanilor”.
Despre autor:
Sursa: Click.ro
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro