Politistii care s-au deplasat la domiciliul acesteia au gasit 19 serpi cu dimensiuni cuprinse intre 25 de centimetri si un metru, 18 dintre reptile fiind impachetate in pungi de plastic, iar un sarpe fiind liber in dormitorul casei, potrivit MEDIAFAX.
Victima le-a spus politistilor ca serpii au fost introdusi intentionat in casa, prin gura de vizitare a podului, de catre un nepot de-al sau, in varsta de 55 de ani, care vrea sa ii ia casa. Audiat de catre politisti, barbatul a declarat ca nu are nicio legatura cu acest incident.
Serpii au fost scosi din locuinta de catre reprezentantii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Prahova, urmand ca specialisti in domeniu sa stabileasca specia si gradul de pericol pe care il prezinta reptilele.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro