Printr-un document intitulat "Masuri pentru asigurarea securitatii spirituale a regiunii Belgorod", autoritatile din aceasta zona au decis "sa nu autorizeze petrecerile de Sfantul Valentin si de Holloween in stabilimentele culturale, educative si alte administratii orasenesti si departamentale din aceasta regiune", relateaza rferl.org.
Astfel, pe 14 februarie Universitatea din Belgorod nu va putea organiza nici-o petrecere pentru studenti cu tematica "Valentine’s Day”, iar gradina zoologica din aceasta regiune a fost obligata sa renunte la promotia pentru cupluri.
Grigory Bolotnov, purtatorul de cuvant al administratiei din Belgorod, a declarat ca sarbatoarea Sfantului Valentin nu are nimic de-a face cu traditia ruseasca iar daca ar accepta-o ar fi la fel ca si cum ar intorduce “Vodka Day”.

Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Cum să investești într-un startup: primii pași
Sursa: start-up.ro
-
Cei mai mari producători de înghețată din România: cine sunt și ce vânzări au...
Sursa: retail.ro
-
Drumul meu nu este așa cum mi-am imaginat, poate este mai bun decât atât!
Sursa: garbo.ro
-
Ce explică stabilitatea perpetuă a Leului, față de Euro?
Sursa: futurebanking.ro
-
Urări de Constantin și Elena: Mesaje de la mulți ani
Sursa: kudika.ro
-
UE propune un împrumut comun al țărilor europene pentru a finanța...
Sursa: wall-street.ro
-
Raportarea ESG și oportunitățile de finanțare pentru companiile sustenabile
Sursa: green.start-up.ro