Inelul (11,65 carate) si colierul (7,23 carate) erau expuse la standul Hancock atunci cand au fost furate, intre ora locala 17.00 (18.00 ora Romaniei) si 18.00 (19.00 ora Romaniei). Circumstantele furtului nu fusesera stabilite inca duminica seara, potrivit lui Vellenga. Politia a lansat o ancheta, potrivit aceleiasi surse.
Duminica seara, niciun purtator de cuvant al politiei din Maastricht nu a putut fi contactat.
Circa 73.000 de vizitatori au participat la cea de a 23-a editie a TEFAF, la care au luat parte 263 de vanzatori de obiecte de arta si de anticari. Aproape 30.000 de tablouri, sculpturi, articole de mobilier, bijuterii, obiecte de portelan, haine si manuscrise pretioase au fost scoase la vanzare.
Cea mai importanta tranzactie facuta a targ a fost un tablo al pictorului german Lukas Cranach, datand din 1534 si intitulat "David si Batseba", vandut cu 5,3 milioane de euro, a subliniat Vellenga.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Caloriferele nu se încălzesc uniform? Soluția simplă recomandată de...
Sursa: garbo.ro
-
Ce se întâmplă în creierul tău când faci s*x – dezvăluirile care au încins...
Sursa: kudika.ro