Abel S. intentiona sa-si aleaga victimele atat dintre colegii de la universitate cat si dintr-un mall, totul din cauza celor "22 de ani in care i-a mers rau". Interogat ulterior, el a recunoscut planul de a ucide oameni nevinovati, mentionand ca a fost de mai multe ori aproape sa-si puna in aplicare planul, a intrat inarmat in locul unde planuise atacul, si nu isi poate explica cum de nu a trecut la fapte, scrie Agentia de stiri ungara MTI.
Potrivit Reuters, politia l-a retinut pe tanar si dupa ce i-au perchezitionat locuinta au descoperit ca acesta avea afisat pe desktop-ul calculatorului o fotografie cu un masacru ce a avut loc 1999 intr-o scoala din Ungaria.
In noiembrie 2009, un student a deschis focul la o universitate din Pecs, oras aflat in sudul Ungariei, omorandu-si un coleg si ranind alte 3 persoane.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Avionul care ar fi dispărut în 1955 și ar fi reapărut în 1985. Adevărul din...
Sursa: garbo.ro
-
FOTO: Destinații de schi aproape de casă pentru vacanța de iarnă 2025–2026....
Sursa: kudika.ro