Acum 4 ani, cei trei caini au atacat si ranit grav un trecator care trecea prin fata casei stapanului lor. Autoritatile din Ljubljana au decis sa-i ia la un adapost de caini, pana cand unul dintre caini a atacat un ingrijitor si s-a decis omorarea lor. Stapanul lor, de profesie medic, a reusit anul trecut n iunie sa obtina printr-o hotarare judecatoreasca prin care statul ii permitea sa readuca acasa cei trei caini, provocand o controversa nationala in Slovenia, acestia fiind considerati pericol public.
La scurt timp, acesta a fost omorat chiar de cainii pe care ii salvase de la moarte, in propria gradina. Partidul aflat la opozitie acuzand Ministerul Agriculturii de moartea sa, deoarece nu ar fi trebuit sa i se permita sa-i readuca acasa.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Shakira, virală pe TikTok după ce a vorbit în limba română. Cum a ajuns...
Sursa: kudika.ro
-
Intimitățile unei fete cuminți
Sursa: garbo.ro