Ferrari 430 Scuderia a fost lansat in acest an la Salonul Auto de la Frankfurt, Michael Schumacher fiind cel care a oficiat ceremonia de dezvelire a masinii. Dealfel, Schumacher a si fost implicat in dezvoltarea si setarea masinii.
430 Scuderia este cu 100 kg mai usor decat modelul standard, iar motorul V8 dezvolta 510 CP/8.500 rpm. Raportul greutate/putere este de 2,45 kg/CP, iar schimbarea treptelor de viteza se face in doar 60 de milisecunde.
Fiecare user poate adauga clipuri video si poze pe noua comunitate SOTTO. Daca dati "click" pe "Profilul meu" aveti meniul pe banda din stanga. Va puteti completa profilul, puteti posta poze si clipuri video, le puteti comenta pe cele postate de alti useri, pe langa multe alte facilitati. De asemenea, va puteti crea grupuri de prieteni (trebuie sa dati "click" pe user-ul respectiv si sa selectati "Adauga-l ca prieten") si apoi sa aveti discutii private cu acestia.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro