Gerhard Plattner, care are la activ foarte multe recorduri de condus economic si nu numai, a primit de la Skoda suma de 1.000 de euro (suma in care trebuia sa se incadreze pentru costul motorinei) si o masina Skoda Roomster 1,4 TDI (80 CP), apoi a pornit in turul Europei, simuland practic o excursie cu familia. Pentru asta, alaturi de el, in masina, au stat trei manechine cu greutatea medie a unei femei si a doi copii.
Plattner a parcurs la volanul masinii 15.520 km prin 35 de tari(inclusiv Romania) si a reusit un consum mediu de 4,5 litri/100 km, in conditiile in care a rulat cu o viteza medie de 78 km/h. Mai mult, a cheltuit doar 752 de euro pentru combustibil, din cei 1.000 euro pe care ii avea la dispozitie.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro