Potrivit acestuia, modelul Laguna 3 va fi lansat cel mai probabil in data de 11 martie 2008.
Mai mult, in a doua jumatate a acestui an, Renault va lansa pe piata din Romania primul sau autovehicul SUV, numit "Koleos", insa directorul comercial nu a precizat o data exacta, mentionand faptul ca aceste informatii vor fi facute publice la momentul potrivit.
Renault se asteapta ca vanzarile pentru cele doua versiuni ale Laguna 3 si SUV sa ajunga la cateva mii de unitati.
Potrivit lui Jacques Daniel, Grupul este lider pe piata auto din tara de mai bine de noua ani, cu o cota de piata de 40%, cota ce include si vanzarile de automobile Dacia.
Renault detine in Romania 40 de dealeri parteneri, 53 de puncte de vanzare si 42 de unitati de service.
Renault a comercializat pe piata autohtona de automobile, in 2007, aproximativ 30.000 de unitati, ceea ce a ajutat Grupul sa se pozitioneze pe locul sase la nivel mondial in privinta vanzarilor.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro