Campioana Romaniei, CFR Cluj, a debutat cu dreptul in grupele Ligii Campionilor dupa ce a castigat, scor 2-0, meciul disputat in compania portughezilor de la Sporting Braga.

Golurile clujenilor au fost marcate de brazilianul Rafael Bastos, in minutele 19 si 34.

In celalalt meci al grupei H, Machester United s-a impus in fata turcilor de la Galatasaray Istanbul, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Michael Carrick, in minutul 7.

CFR Cluj este liderul Grupei H, cu 3 puncte, urmata de Manchester United, 3 puncte, in timp ce Galatasaray si Sporting Braga nu au acumulat nici un punct.