"Un cetatean spaniol cu sotia lui, care este romanca au intrat in tara, pe la o vama din judetul Timis si pe tot parcursul drumului au tinut geamurile deschise. De teama, de spaima sa nu raceasca s-au gandit preventiv sa mearga la doctor. Ei locuiesc in Spania", a declarat prefectul judetului Timis, Mircea Bacala.
Cei doi soti au chemat ambulanta sa ii transporte la spital. "Au fost adusi la noi (n.r, Spitalul de Boli Infectioase "Victor Babes" din Timisoara), intr-un salon special amenajat, li s-au recoltat doua ture de analize si au fost transmise la laboratorul din Bucuresti. Maine (n.r, miercuri) avem rezultatele", a declarat directorul Spitalului de Boli Infectioase din Timisoara, Dorin Vancea.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Hackathonul Innovation Labs 2026. Cum am jurizat peste 50 de pitch-uri și ce...
Sursa: start-up.ro
-
Ce să nu mănânci niciodată înainte de culcare. Alimentele care îți pot sabota...
Sursa: garbo.ro
-
Adda, mărturisiri dureroase despre lupta cu boala Lyme. Artista va trăi...
Sursa: kudika.ro