"Din 2000 incoace, statul a cheltuit 1.500 de miliarde de forinti pentru acest program, care nu si-a atins toate obiectivele", a precizat Laszlo Diosi, seful filialei locale a OTP Bank, intr-un interviu acordat Ziarului Financiar, citat de ziare.com.
Programul guvernului maghiar este structurat pe mai multe categorii, iar cea mai cunoscuta subventie pentru locuinte este cea care se adreseaza familiilor tinere si a carei valoare depinde de numarul de copii sau de numarul membrilor familiei aflati in intretinerea solicitantului, iar subventia poate fi obtinuta doar pentru cumpararea sau construirea de imobile noi.
Despre autor:
Sursa: Romania Libera
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop sănătate săptămâna 6–12 aprilie 2026: Corpul îți va spune unde are...
Sursa: garbo.ro
-
Oana Ioniță, confesiuni despre momentul în care a devenit mamă: Nu eram...
Sursa: kudika.ro