Boris Johnson, premierul Marii Britanii, a fost externat duminică din spital. Acesta nu îsi va relua imediat activitatea, ci va continua recuperarea acasă.
„La sfatul echipei sale medicale, premierul nu va reveni imediat la serviciu. El dorește să mulțumească tuturor celor de la St. Thomas pentru îngrijirile extraordinare pe care le-a primit. Toate gândurile sale sunt către cei afectați de această boală”, se arată într-un comunicat oficial, citat de BBC.
După ce a fost diagnosticat cu coronavirus, Boris Johnson, în vârstă de 55 de ani, a fost internat în urmă cu o săptămână la Spitalul "St. Thomas" din Londra, având "simptome persistente".
Acesta a stat timp de trei nopți la terapie intensivă, iar joi a fost mutat înapoi într-un salon normal.
Premierul britanic a vorbit despre îngrijirile „exemplare” pe care le-a primit, spunând că le „datorează viața” cadrelor medicale, potrivit antena3.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro