"Aceste femei sunt voci puternice in domeniile lor, fie ca isi desfasoara activitatea intr-un tribunal, intr-o sala de clasa sau militand in strada", se arata in anuntul celor de la Harvard.
Selectia persoanelor care apar pe lista, deja devenita o traditie, a fost facuta in urma propunerilor transmise de studentii sau angajatii Facultatii de Drept a Universitatii Harvard, noteaza ziare.com.
Pe langa fosta sefa a DNA, pe lista mai apar nume precum Sarah Leah Whitson (director Human Rights Watch pentru Orientul Mijlociu si Africa de Nord), Monica Bell (profesor de Drept la Yale), Sudha Bharadwaj (avocata si activista pentru drepturile omului, India), Allegra Love (avocat dedicat migrantilor).
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Andreea Raicu, reacție tranșantă la piesa Mamacita: M-a întristat cât de...
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 20-26 aprilie: Ce zodii dau lovitura financiară
Sursa: garbo.ro