In timpul intrevederii de miercuri, aratand spre presedintele SUA, Papa Francis a intrebat-o pe Prima Doamna: "Ce ii dati sa manance? Potica?”. Raspunsul Melaniei a fost "Pizza", facandu-l pe Papa sa rada.
Potica (n.r.- potizza) este o prajitura traditionala slovena.
Initial, s-a spus ca Papa Francisc a intrebat despre pizza, o greseala repetata avand in vedere ca pronuntia celor doua cuvinte (potizza si pizza) seamana atat de mult, insa mai tarziu s-a clarificat faptul ca Papa intreba de fapt despre prajitura, noteaza The Independent.
Donald Trump si Prima Doamna au sosit marti la Roma. Spre deosebire de vizita in Arabia Saudita, unde nu a purtat hijab, Melania, s-a imbracat in Italia in negru, cu parul strans si purtand un voal negru, noteaza digi24.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Cafeaua crește pulsul și tensiunea arterială: e adevărat? Ce arată dovezile...
Sursa: garbo.ro
-
Daniel Radcliffe dezvăluie adevărul șocant despre lupta cu alcoolul. Cum și-a...
Sursa: kudika.ro