”Coreea de Nord a demonstrat lipsa de respect fata de dorintele Chinei si a mult respectatului presedinte atunci cand a lansat , desi fara succes, o racheta. Rau!”, a scris Trump.
Tensiunile exarcebate dintre Washington si Phenian au dus la lansarea unei noi rachete balistice, care a reusit sa zboare aproximativ 30-40 de kilometri inainte de a se prabusi pe teritoriul Coreei de Nord.
De asemenea, ultimul test a avut loc la doar cateva ore dupa ce secretarul de stat american a indemnat comunitatea internationala sa oblige regimul nord-coreean sa renunte la ambitiile sale nucleare.
Totusi, Phenianul nu s-a lasat intimidat in trecut de sanctiunile internationale, continuand lansarea de rachete balistice si testele nucleare, relateaza News.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Avionul care ar fi dispărut în 1955 și ar fi reapărut în 1985. Adevărul din...
Sursa: garbo.ro
-
FOTO: Destinații de schi aproape de casă pentru vacanța de iarnă 2025–2026....
Sursa: kudika.ro