"Un nou record istoric pentru jumatatea lunii august a fost inregistrat" la Moscova, cu "un nivel cumulat de 48 de milimetri de precipitatii" de la inceputul zilei, a informat Centrul intr-un comunicat.
Inundatiile au condus la inchiderea unor strazi si au afectat puternic traficul. Apele s-au revarsat pe strazile capitalei ruse, patrunzand in subsolurile cladirilor, blocand circulatia la suprafata, avand in vedere ca soferii surprinsi in trafic au ramas blocati. Aproximativ 200 dintre acestia au avut nevoie de ajutorul pompierilor pentru a putea iesi din masini. De asemenea, nici subteranul nu a fost ferit din calea apelor, fiind inundate sinele pe care circula metroul, scrie digi24.ro.
In ciuda acestui haos, un barbat a iesit sa faca surf, fiind tras de o masina de teren, potrivit stirileprotv.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Eurovision 2026: Top 10 melodii favorite la Concursul Eurovision 2026 de la...
Sursa: garbo.ro
-
A picat Guvernul Bolojan! Moțiunea de cenzură a trecut de Parlament!
Sursa: kudika.ro