Autoritatile vor sa foloseasca centre speciale in vederea trierii rapide a migrantilor care au putine sanse sa primeasca azil.
Ele vor sa amendeze legislatia astfel incat inclusiv o pedeapsa cu suspendare sa conduca la deportare in cazul in care persoana respectiva este condamnata pentru infractiuni precum agresiuni fizice, agresiuni sexuale, furt cu violenta si furt repetat din magazine, scrie MEDIAFAX.
Aceste modificari au fost propuse in urma unui val de furturi si agresiuni asupra unor femei la Koln, de Revelion, de comiterea carora sunt suspectati in special straini.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Test Yin-Yang: In ce vibratie energetica te afli acum?
Sursa: kudika.ro