Potrivit acestora femeile violate trebuie spanzurate impreuna cu violatorii.
"In Islam, violul este pedepsit prin spanzurare. La noi , femeilor nu li se intampla nimic, ci doar barbatilor. In cazul unui viol, si femeia este vionavata. Orice femeie, casatorita sau necasatorita, care face sex cu un barbat, fie ca este sau nu este de acord, ar trebui spanzurata. Ambii ar trebui spanzurati", a spus Abu Azmi, un lider local al Partidului Socialist, potrivit metro.co.uk.
Un alt politician, Mulayam Singh Yadav, este de parere ca "nu este neobisnuit ca baietii sa mai greseasca", violurile intamplandu-se din cauza femeilor, care "le provoaca".
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop sănătate 9-15 martie: cum să-ți menții energia și echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Horoscopul dușmanului ascuns: De ce zodii trebuie să se ferească Taurul în 2026?
Sursa: kudika.ro