Membri ai Camerei Lorzilor i-au recomandat, luni, lordului Wallace de Saltaire sa transmita ministrilor Guvernului britanic sa nu utilizeze un limbaj inflamator in dezbaterile despre minoritatile etnice.
Insa reprezentatul Guvernului britanic in Camera Lorzilor a replicat ca problema ar trebui adusa in atentia "redactorului-sef al publicatiei Daily Mail" mai degraba decat Guvernului, scrie MEDIAFAX.
"A existat un limbaj absurd si unele articole total neadevarate, in decembrie, despre suplimentarea curselor aeriene, a autocarelor si asa mai departe. Este o situatie foarte nefericita intr-o societate deschisa, libera si democratica", a subliniat politicianul liberal-democrat, citat de editia britanica a Huffington Post.
Numarul cetatenilor romani ajunsi in Marea Britanie in ianuarie 2014, dupa eliminarea restrictiilor pe piata britanica a muncii, nu este mai mare decat al celor veniti in ianuarie 2013, a declarat duminica Ion Jinga, ambasadorul Romaniei la Londra. "Departamentul consular al Ambasadei Romaniei nu a inregistrat in ianuarie 2014 o crestere a numarului serviciilor solicitate de cetateni romani comparativ cu aceeasi perioada a anului trecut", a precizat Ion Jinga.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Cremă de față cu SPF făcută acasă: până la 30% mai puține ingrediente...
Sursa: garbo.ro
-
Cezar Ionașcu, declarații despre relația cu soția sa:În momentul în care n-aș...
Sursa: kudika.ro