Sansele de a gasi supravietuitori sunt de acum foarte mici, la 48 de ore dupa catastrofa, iar 16 persoane sunt date disparute, potrivit acestui oficial.
Potrivit MEDIAFAX, cladirea s-a prabusit in cursul dupa-amiezi la Canocone, un sat situat pe malul marii la sud de Panaji, in statul turistic Goa.
Circa 40 de muncitori lucrau la constructia acestei cladiri care, potrivit unui martor, s-a prabusit "ca un castel din carti de joc".
Munca echipelor de salvare s-a dovedit dificila prin riscul de fragilizare a cladirilor invecinate si de noi caderi de ramasite din imobil.
Politia din Goa cauta constructorul si comanditarul, de negasit de sambata, iar o ancheta a fost deschisa pentru punerea in pericol a vietii altuia.
Accidentul este ultimul dintr-o lunga serie care pune in evidenta calitatea proasta a constructiilor in India si incalcarea normelor de securitate.
Afectata de o coruptie endemica, tara cunoaste o grava criza a locuintelor.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Doar 8% din fondatorii de start-ups sunt femei tinere
Sursa: green.start-up.ro
-
Ilinca Păun: “Education is the cornerstone of empowerment”
Sursa: start-up.ro
-
Lucruri surprinzătoare pe care nu le știai despre Castelul Peleș: Cu...
Sursa: garbo.ro
-
Vlăduța Lupău, reacție dură după ce un designer ar fi folosit imaginea ei: Am...
Sursa: kudika.ro
-
TikTok setează trendurile. 7 din 10 cărți în limba engleză sunt propulsate de...
Sursa: retail.ro
-
FOTO: Ce alte abateri grave a mai găsit ANPC la azilele de bătrâni din țară
Sursa: wall-street.ro