De asemenea, un barbat a decedat, fiind lovit puternic la cap de un copac care s-a prabusit din cauza vantului, anunta News.ro.
Potrivit purtatorului de cuvant al ISU Bucuresti-Ilfov, Adrian Marin, echipajele de pompieri au intervenit, in Ilfov, pentru extragerea apei din opt curti si subsoluri, indepartarea unui copac cazut pe carosabil si pentru un acoperis smuls de vant.
De asemenea, in Bucuresti, a fost necesara interventia pentru o tabla desprinsa de vant, iar alte 13 interventii pentru indepartarea copacilor prabusiti pe carosabil, masini si fire de electricitate.
In aceste cazuri, sase masini au fost afectate, iar un barbat, in varsta de 46 de ani, a decedat.
Reprezentantul ISU Bucuresti-Ilfov a precizat ca in total au fost 24 de solicitari de interventii in Bucuresti si in judetul Ilfov.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Rețetă mănăstirească de iahnie de fasole: gustoasă, sățioasă și potrivită...
Sursa: garbo.ro
-
De ce TE IUBESC spus prea des îți poate distruge relația. Avertismentul care...
Sursa: kudika.ro