"Nu a existat o discutie in forul de conducere, dar banuiesc ca nu a existat un for de conducere de cand a fost intalnirea aceasta", a spus Fenechiu despre subiectul intrarii lui Becali in PNL, transmite MEDIAFAX.
Fenechiu a evitat sa precizeze daca este impotriva acestei idei, insa a afirmat ca ratiunea banilor nu ar trebui sa fie motivul unui astfel de demers.
"De regula gandesc de doua ori inainte de a face o astfel de afirmatie (...) Sub nicio forma nu facem o fuziune pentru un sediu, fie el si de un milion (de euro, n.r.). Nu e asta principalul argument. Intr-adevar, in campanii e nevoie de fonduri si noi, PNL, chiar daca suntem un partid elitist, nu am fost niciodata experti in a atrage fonduri la fel ca celelalte partide mari din Romania, dar chiar si asa nici acesta nu este un argument convingator", a mai sustinut Fenechiu.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 23 februarie – 1 martie 2026: decizii inspirate și ajustări...
Sursa: garbo.ro
-
Accident grav în halfpipe la JO 2026: Finley Melville Ives, scos pe targă...
Sursa: kudika.ro