Dupa cum a precizat un responsabil al serviciului de politie din Kosovo (KPS), forta NATO (KFOR) a reusit sa desparta cele doua grupuri si sa previna escaladarea violentelor.
In urma incidentului de duminica in care mai multi tineri albanezi au aruncat cu pietre intr-un grup de trecatori sarbi din Brdo, o suburbie a orasului Kosovska Mitrovita, tinta de ieri a fost o patrula KPS.
Comandantul politiei din partea nordica a orasului a relatat ca el si alti doi colegi au fost vizati de aceste focuri de arma, iar agresorii au fugit cand la s-a ripostat le fel.
Despre autor:
Sursa: Ziua
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro