Atacul a fost comis in orasul Tran din vestul Bulgariei.
Potrivit Sofia News Agency, barbatul se numeste Asen Iliev, avea 67 de ani si antecedente penale pentru pedofilie.
Barbatul a fost condamnat pentru violarea unui copil care a crescut in anii '90 in acelasi orfelinat cu cel in care a fost comis astazi atacul. In acea perioada Iliev era in conflict cu un fost profesor de la orfelinat, care si el a facut inchisoare pentru acuzatii de pedofilie.
In cadrul unei anchete desfasurata de Darik News, copiii de la orfelinat le-au spus reporterilor ca Iliev le oferea bani in schimbul serviciilor sexuale.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Avionul care ar fi dispărut în 1955 și ar fi reapărut în 1985. Adevărul din...
Sursa: garbo.ro
-
1 Decembrie, ușa nevăzută către sfârșitul anului. Portalul magic al tuturor...
Sursa: kudika.ro