"Razboiul va avea loc in cele din urma, dar nu este sigur cand si unde", a afirmat seful armatei de elita a regimului islamic, citat de agentiile Isna si Fars.
"Aceasta tumoare canceroasa ce este Israelul incearca sa lanseze un razboi impotriva noastra. Nu stim insa cand se va produce acesta. Ei (israelienii) considera de acum razboiul drept singurul mijloc de a ne infrunta, dar sunt atat de prosti, incat stapanii lor (Statele Unite) ar trebui sa ii opreasca", a adaugat generalul Jafari, scrie MEDIAFAX.
"Daca incep (agresiunea), ii va conduce la distrugere", a mai spus acesta.
Israelul a amenintat de mai multe ori ca va ataca instalatiile nucleare iraniene, daca eforturile diplomatice nu vor reusi sa convinga Teheranul sa puna capat activitatilor sale nucleare sensibile.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro