O sursa din Duma de Stat declarase luni ca locul de deputat al lui Medvedev i-ar putea fi cedat Irinei Iarovaia, o reprezentanta a Rusiei Unite din Kamceatka, regiune din Extremul Orient rus, care nu a reusit sa intre in Parlament. Liderul Rusiei Unite Boris Grizlov, care era presedintele Dumei in legislatura trecuta, a dezmintit insa aceasta informatie, conform MEDIAFAX.
Medvedev, care a convenit sa renunte la functia de presedinte in favoarea premierului Vladimir Putin dupa expirarea primului sau mandat in 2012, ar urma sa devina atunci prim-ministru.
Partidul Rusia Unita a castigat aproape jumatate din voturi la alegerile parlamentare din 4 decembrie, care ii asigura majoritatea simpla in Duma de Stat cu 238 de mandate din totalul de 450.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro