Cei trei romani au fost surprinsi in flagrant in timp ce o minteau pe o turista din Statele Unite ca sunt politisti, sustragandu-i 400 de euro si 150 de dolari dupa "o perchezitie", scrie MEDIAFAX.
Romanii erau urmariti de mult timp de politia din Roma, dupa semnalarea mai multor incidente in care falsi politisti inselasera turisti in zone din centrul capitalei Italiei.
Potrivit autoritatilor italiene, romanii sunt specializati in astfel de escrocherii, actionand in principal in apropierea Garii Termini din Roma. Nu este exclusa posibilitatea ca infractorii sa faca parte dintr-o grupare extinsa.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro