Proprietarul unui restaurant din Harlem a fost prezentat de presa drept fratele femeii, el declarand ca aceasta i-a telefonat dupa incidentul de sambata de la hotelul Sofitel din New York.
"In momentul producerii faptelor, ea nu stia ca este vorba despre Dominique Strauss-Kahn. Eu i-am explicat, atunci cand mi-a telefonat", declarase el pentru AFP. "Presa europeana care se indoieste de acest caz ma enerveaza", a adaugat el, transmite MEDIAFAX.
Contactat joi de AFP, dupa ce presa de la New York a relatat ca barbatul nu este, in realitate, fratele cameristei, el a afirmat: "Nu sunt mincinos. Nu am spus niciodata ca ea ar fi sora mea de sange; nu am nici o sora de sange in Statele Unite. Este o buna prietena, o clienta obisnuita a restaurantului".
Ziaristii care l-au intervievat la inceputul saptamanii afirma ca barbatul s-a prezentat drept frate al reclamantei. El poarta acelasi nume de familie cu femeia, pe care presa americana a decis sa nu il dezvaluie, conform politicii de asigurare a protectiei victimelor.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro