"In ceea ce priveste unitatea de opinii a conducerii ruse asupra evenimentelor din Libia, la noi presedintele este cel care conduce politica externa si nu poate exista o dedublare in acest domeniu", a declarat Putin.
"Suntem apropiati (de presedintele Dmitri Medvedv) si ne intelegem bine", a adaugat el, citat de MEDIAFAX.
Seful Guvernului rus a criticat luni bombardamentele din Libia conduse de coalitia internationala, sub egida Statelor Unite, comparandu-le cu cruciadele. Presedintele Medvedev a dezaprobat public aceste afirmatii, apreciind ca ele ar putea duce la un "conflict al civilizatiilor".
Marti, Dmitri Peskov, purtator de cuvant al premierului, a declarat ca declaratiile lui Putin nu exprima decat punctul sau de vedere personal, in timp ce pozitia oficiala a Rusiei a fost expusa de seful statului.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Secretele meseriilor din România: meseria perfectă pentru orice iubitor de...
Sursa: start-up.ro
-
De ce nu e bine sa spui nume de lighioane (purici, șobolani, șerpi) în martie?
Sursa: garbo.ro
-
Lia Olguța Vasilescu o pune la punct pe mama premierului Ilie Bolojan:...
Sursa: kudika.ro