Teheranul a eliberat-o in ultimele luni pe una dintre surorile sale si pe unul dintre fratii sai, care au plecat in Siria, unde locuieste mama lor, de nationalitate siriana.
"Guvernul iranian nu stie unde sa ii trimita pe ceilalti frati si pe celelalte surori", au spus Omar si sotia sa britanica Zaina, potrivit NewsIn.
"Solicitam oricarei tari sa ne ajute, fie in Orient, fie in Occident. Cerem mai ales Emiratelor sau Qatarului sa ne ajute", a spus cuplul ben Laden.
Comunicatul prezinta numele a 23 de persoane care stau intr-un complex din Teheran, unde familia este tinuta de la fuga sa din Afganistan in 2001, dupa atentatele din 11 septembrie.
Printre acestea se afla fii ai lui Osama ben Laden, sotiile si copiii lor, dintre care unii s-au nascut in Afganistan sau, mai tarziu, in Teheran.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Ce se întâmplă în creierul tău când faci s*x – dezvăluirile care au încins...
Sursa: kudika.ro
-
Avionul care ar fi dispărut în 1955 și ar fi reapărut în 1985. Adevărul din...
Sursa: garbo.ro