Canada a invins SUA cu 3 la 2 in prelungiri, obtinand medalia de aur a turneului de hochei pe gheata, masculin, la JO de la Vancouver, relateaza NewsIn, citand AFP.
Daca ar fi castigat SUA, Obama ar fi primit o naveta de bere din partea lui Harper.
"Speram ca, in plus fata de respectarea obligatiilor, ii vom putea oferi o naveta cu bere americana, pe care am mizat, pentru a-si da seama ce a ratat", a glumit purtatorul de cuvant al lui Obama, Robert Gibbs.
La randul sau, Gibbs i-a promis omologului sau canadian Dimitri Soudas ca va purta in public un tricou al echipei de hochei canadiene, in cazul in care SUA erau infrante. "Dimitri mi-a spus ca imi va trimite tricoul, deci imi voi respecta partea mea de promisiune saptamana aceasta", a spus Gibbs. Tricoul va fi apoi vandut la licitatie.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Pe 16 aprilie 2007, Liviu Librescu, profesor român la Virginia Tech, a salvat...
Sursa: kudika.ro
-
Copilul doarme doar cu tine: cum îl muți în patul lui fără traumă, fără lupte...
Sursa: garbo.ro