"Dick Cheney este un cetatean bun. Are dreptul sa aiba propriile sale opinii. Dar nu are dreptul sa rescrie istoria", a spus Biden, potrivit textului unui interviu care urmeaza sa fie difuzat duminica de postul de televiziune NBC.
Biden a raspuns la o intrebare privind criticile formulate de fostul vicepresedinte. Cheney i-a reprosat presedintelui american in special ca da dovada de slabiciune in fata terorismului si ca nu conduce tara ca si cum ar fi in razboi.
"Nu cred ca fostul vicepresedinte Dick Cheney asculta atent", a adaugat Biden.
"Presedintele Statelor Unite a declarat in discursul despre starea natiunii (din 27 ianuarie - n.red.) ca 'suntem in razboi impotriva al-Qaida'. Asta a spus. Si, in trecere, ducem un razboi cu o energie care nu s-a mai vazut pana acum", a subliniat vicepresedintele american.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Fiul meu credea că sunt moartă! Mirabela Dauer rupe tăcerea despre trauma...
Sursa: kudika.ro