Cei 30 fac parte dintr-un grup de 103 romani, gasiti luna trecuta traind in conditii insalubre, aparent sub controlul unui cipriot in varsta de 39 de ani, acuzat ca ii punea sa munceasca fortat pentru alti angajatori, relateaza Cyprus Mail, citat de NewsIn.
Atunci, autoritatile si-au luat angajamentul sa asigure ca romanii vor primi tot ajutorul posibil - mancare, locuinta si asistenta pentru gasirea de locuri de munca.
Protestatarii au sustinut ca statul le-a oferi numai 117 euro fiecaruia si au cerut asistenta in continuare.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Salată densă cu fasole, trend viral pe TikTok: rețetă bogată în fibre și...
Sursa: garbo.ro
-
Doina Teodoru, dezvăluiri sincere după despărțirea de Cătălin Scărlătescu. Ce...
Sursa: kudika.ro