"Se pare ca unul dintre barbati este inarmat cu o pusca, celalalt cu un pistol. Este in curs o tentativa de a stabili contactul cu ei", a declarat Anatolie Celal Ulusoy, viceguvernatorul provinicie Aydin, din care face parte Kusadasi, potrivit NewsIn.
Oficialul a precizat pentru postul de televiziune NTV ca atacatorii, care poarta masti, l-au batut pe gardianul institutiei, o sucursala a bancii publice Vakifbank, relateaza NewsIn.
Politia au trimis un telefon mobil atacatorilor si le-a cerut sa negocieze. Circa 30 de politisti inarmati au inconjurat banca, potrivit aceleiasi surse.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Cele mai bine îmbrăcate vedete de la Globurile de Aur 2026. Cine a făcut...
Sursa: kudika.ro