"Am avut mari sperante odata cu alegerea presedintelui american, Barack Obama, dar in chestiunea unei retrageri din Afganistan a dezamagit", a subliniat Bennis, venita la Strasbourg pentru a le spune tarilor din Alianta "sa sisteze interventiile militare, sa opreasca ocuparea tarilor altora".
"Trebuie sa se demonstreze ca este posibila si o alta logica decat cea a razboiului", a spus Lysianne Rolet, din ATTAC Franta."De la sfarsitul Razboiului Rece, NATO este intr-o criza profunda, iar obiectivul nostru este relansarea dezbaterii privitoare la finalul NATO", a declarat Reiner Braun, din coordonarea internationala anti-NATO.
Comndamnand violentele ce au marcat joi o prima manifestatie anti-NATO, Braun a declarat ca violentele au fost comise de doar o mica parte dintre cei 3.000 de ocupanti ai "satului anti-NATO" de la marginea orasului Strasbourg.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro