Potrivit politiei, manifestantii erau in numar de 500 pana la 600, in schimb organizatorii au anuntat ca acestia erau 2.000. Manifestantii veniti din veniti din "satul" anti-NATO situat in sudul Strasbourgului au fost opriti de un "enorm dispozitiv de politie ultrainarmat", care i-a impiedicat sa ajunga in centrul orasului, au anuntat organizatorii intr-un comunicat.
Strasbourgul va gazdui, alaturi de orasele germane Kehl si Baden-Baden, vineri si sambata 28 de sefi de stat si de guvern ce participa la summitul NATO care marcheaza 60 de ani de la infiintarea Aliantei Nord-Atlantice.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro