Ministrul Ylli Pango a fost demis miercuri, la cateva minute dupa difuzarea la postul privat de televiziune Top Channel a unui reportaj realizat cu camera ascunsa, in care acesta hartuia si invita la el acasa mai multe tinere care cautau un loc de munca.
"Pango nu-si poate clarifica faptele pastrandu-si functia", a explicat premierul intr-un comunicat al Guvernului.
Totusi, Pango a respins acuzatiile si a declarat ca este vorba despre o inscenare a presei, potrivit comunicatului.
Ylli Pango, profesor de psihologie si deputat al Partidului Democrat aflat guvernare, ocupa functia de ministru din martie 2007.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Test Yin-Yang: In ce vibratie energetica te afli acum?
Sursa: kudika.ro