FC Unirea se mentine pe podium dupa ce a invins ieri, in deplasare, cu 2-0 pe ultima clasata. Echipa lui Dan Pe­trescu a deschis scorul in mi­nutul 12, prin Marius Bilasco, dupa o centrare a lui Mara, si s-a desprins in minutul
FC Unirea se mentine pe podium dupa ce a invins ieri, in deplasare, cu 2-0 pe ultima clasata. Echipa lui Dan Pe­trescu a deschis scorul in mi­nutul 12, prin Marius Bilasco, dupa o centrare a lui Mara, si s-a desprins in minutul 39, cand Galamaz a inscris dupa un corner. Gazdele au avut pe lista re­zervelor doar patru jucatori. In afara de Iodi si de Suciu, trimisi in teren in repriza secunda, pe banca au mai stat portarul Martin Tudor si fun­da­sul Cordos, acesta din urma acuzand o viroza.