"Daca actualul Guvern Ungureanu va veni in Parlament cu o modificare legislativa privind cresterea salariilor bugetarilor, pentru ca este nevoie de modificarea mai multor legi pentru asta, sigur ca o vom sprijini pentru ca dau inapoi ce le-a luat presedintele Traian Basescu. Daca vorbim din punct de vedere economic, optiunea noastra ar fi pentru reducerea contributiei de asigurari sociale la angajator. Este o masura echitabila, care se aplica si celor din zona privata, una neinflationista”, a declarat Ponta, citat de realitatea.net.
Basescu este convins: Bugetarii isi vor primi banii inapoi
El mai afirma ca seful statului se contrazice in conditiile in care in luna ianuarie i-a atras atentia lui Emil Boc sa nu mareasca salariile. “Deci domnul Boc nu avea, iar domnul Ungureanu are bani? Sa fim seriosi”, a mai spus liderul social-democratilor.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro