Atleta Adelina Gavrila (Steaua) a reusit in etapa a doua a “Athletics Tour Distrigaz Sud”, rezervata seniorilor, tineretului si juniorilor I, cea mai buna performanta mondiala a acestui sezon. Gavrila a izbutit o sarit
Atleta Adelina Gavrila (Steaua) a reusit in etapa a doua a “Athletics Tour Distrigaz Sud”, rezervata seniorilor, tineretului si juniorilor I, cea mai buna performanta mondiala a acestui sezon. Gavrila a izbutit o saritura de 14,78 metri, rezultat ce o plaseaza pe primul loc in clasamentul IAAF al probei, dupa ce saptamana trecuta ea reusise 14,46 m (a patra performanta mondiala a anului). La competitia organizata in sala de atletism din cadrul Complexului National Sportiv “Lia Manoliu” au participat 86 de atlete si 145 de atleti, reprezentand 72 de cluburi, iar FRA a acordat premii in valoare de aproximativ 7.000 de lei sportivilor si antrenorilor lor. Pentru reusita sa, Jurnalul National o declara pe Adelina Gavrila “Omul zilei”.
Despre autor:
Sursa: Jurnalul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro
-
Mihai Morar, mesaj emoționant la 20 de ani de căsnicie. Imagini rare de la...
Sursa: kudika.ro