Acesta a adaugat ca pana la finele lui 2009 vrea sa depaseasca piata din Ungaria, bazandu-se pe faptul ca e mai mica decat cea romaneasca, dar si pe partenerii Symantec din Romania care au cifra de afaceri asemanatoare celei din Ungaria.
Compania isi va comercializa produsele pe piata din Romania prin intermediul a doi distribuitori Romsym Data si Omnilogic, dorind insa sa-si dezvolte reteaua de parteneri. Compania nu vrea sa se concentreze doar pe clientii mari, ci tinteste si catre cei din afara Capitalei, pe care ii considera o forta puternica de cumparare.
Symantec activeaza in protejarea infrastructurii, informatiei si interactiunilor prin livrarea de solutii si servicii care elimina riscurile de securitate. Compania are sediul in California, Cupertino si are reprezentanti in peste 40 de tari. Printre partenerii sai se numara Oracle, IBM, Microsoft si altii.
Despre autor:
Sursa: Ziua
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro
-
Casa Regală a României, la Palatul Buckingham! Întâlnire cu Regele Charles a...
Sursa: kudika.ro