Dinamo a reusit azi prima victorie din 2008, 4-2 cu Viktoria Plzen, locul sase in Cehia. Golurile "cainilor" au fost marcate de Bratu ('13, '47 − pen), Bostina ('55) si L. Ganea ('65).

Cehii au jucat in inferioritate numerica

Cehii au jucat in inferioritate numerica intre minutele 50 si 76, cand Cristea a fost de asemenea eliminat.

Cornel Talnar a inceput partida cu echipa: Lobont − Todorovski, Moti, Izvoranu, Musat − Torje, Margaritescu, Bostina, Cat. Munteanu − Fl. Bratu, L. Ganea. Dupa pauza au intrat si ceilalti jucatori din lot, Zicu fiind folosit 30 de minute. Delegatia ros-alba va reveni maine dimineata in tara, iar urmatorul stagiu va avea loc in Antalya (3-15 februarie).