u ITALIA, Serie A, etapa a 6-a
Fara ADRIAN MUTU MUTU odihnit de antrenorul Cesare Prandelli, Fiorentina s-a impus cu 3-0 in deplasare, cu Livorno, urcand pana pe locul al doilea in clasament, cel putin pana la meciurile de ieri @ Nici CRISTI CHIVU, nerefacut dupa accidentarea la umar, nu a jucat pentru Inter, care s-a impus cu 4-1 pe terenul lui AS Roma. La gazde, ADRIAN PIT nu a fots retinut in lot @ PAUL CODREA a fost titular pentru Siena, 0-1 la Cagliari, primind si un cartonas galben, in minutul 26.
u ITALIA, Serie B, etapa a 7-a
SORIN PARASCHIV a fost integralist pentru Rimini, invinsa pentru prima data in acest campionat, 2-3 in deplasare cu Frosinone.
u GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 8-a
CIPRIAN MARICA a reusit o pasa decisiva pentru Gomez, insa echipa sa, VfB Stuttgart, a pierdut cu 1-2 meciul jucat la Rostock, cu Hansa. Atacantul roman a fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 32, in locul lui Kheidira, oferindu-i un "assist" lui Gomez in minutul 73, cand gazdele conduceau deja cu 2-0 @ VfL Wolfsburg, cu VLAD MUNTEANU si SERGIU RADU rezerve pe toata durata partidei, a remizat, scor 2-2, pe terenul lui SV Hamburg.
u GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 8-a
LAURENTIU REGHECAMPF a fost rezerva pentru Alemannia Aachen, 1-2 in deplasare cu Borussia Monchengladbach. Fotbalistul roman a intrat in minutul 56 si a pasat decisiv pentru Kolev, care a marcat in minutul 64.
u UCRAINA, UPL, etapa a 9-a
Sahtar Donetk, echipa antrenata de MIRCEA LUCESCU, avandu-l pe RAZVAN RAT pe teren toate minutele (cartonas galben in minutul 60), a castigat cu 3-1 in deplasare cu Metalurg Zaporoje. Cum Dinamo Kiev, fara TIBERIU GHIOANE pe teren, a pierdut acasa, 0-1 cu nou-promovata Naftovik, scor 0-1, echipaluiLuescu s-a distantat la 10 puncte in clasament. (B.G.)