Mijlocasul Florin Cernat a marcat, sambata, doua goluri pentru Hajduk Split in meciul castigat, pe teren propriu, cu scorul de 7-1, in fata echipei Inter Zapresici, in etapa a doua a campionatului Croatiei. Cernat, care a fost integralist, a marcat pentru 4-1, in minutul 69, si pentru 5-1, in minutul 75. Dupa primele doua etape din campionatul Croatiei, Hajduk Split ocupa locul 4 in clasament, cu 4 puncte. Intr-un alt meci, amical, scor 1-1, contra TSKA Sofia, Oosterbeek (Olanda), Daniel Pancu a inscris un gol pentru Bursaspor. Pancu a inscris in minutul 21, din penalty, iar pentru TSKA Sofia a marcat Amuneke in minutul 41. La Bursaspor, Daniel Pancu a jucat pana in minutul 80, cand a fost schimbat cu Burak, iar Cornel Frasineanu a intrat un minut mai tarziu, in locul lui Tum. La TSKA Sofia, Florentin Petre a intrat pe teren in minutul 59, in locul lui Amuneke. Partida de sambata s-a disputat in cadrul turneului Sporx Cup. Fotbalistii echipei TSKA Sofia au venit cu bicicletele la terenul unde s-a disputat meciul.  Ajax Amsterdam, cu fundasul George Ogararu integralist, a fost invinsa, sambata, cu scorul de 2-1, de echipa FC Falkirk, din prima liga scotiana, intr-un meci amical. Pentru Falkirk au marcat Craig '63 si Mitchell '86, in timp ce Ajax a punctat in minutul 81, prin Delorge. La Ajax, mijlocasul Nicolae Mitea nu a facut parte din lot, fiind accidentat. Intr-un alt joc, AC Fiorentina, cu atacantul Adrian Mutu titular, a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul amical sustinut, sambata, in compania echipei elene Larissa. Mutu a jucat pana in minutul 75 si, potrivit site-ului oficial al gruparii italiene, a avut mai multe ocazii de a inscrie, ramase insa fara rezultat. Mutu a fost inlocuit cu Lepiller.