- Sorin, cum ai reusit sa schimbi lucrurile atat de rapid in atletismul romanesc?
- Nu cred ca este cazul sa primesc laude mai mult decat este cazul. Lucrurile nu au fost chiar atat de rele pe cat s-a spus si s-a scris. Vechea conducere a facut multe lucruri bune. Singurele mele merite au fost ca am reusit sa detensionez o situatie grea si ca am venit cu o alta mentalitate, care vreau sa fie impartasita de toata echipa.
- Totusi, rezultatele au inceput sa se vada...
- Este adevarat, dar asta in contextul in care actuala generatie de juniori este mai buna ca aceea din 1991-1992, din care facea u parte Gabi Szabo, Ionela Tarlea sau Marian Oprea. Aceasta este echipa pentru Olimpiada din 2012, iar eu, personal, am mare incredere in acesti copii de care va trebui sa avem foarte mare grija.
- Vorbeai de o atmosfera tensionata...
Despre autor:
Sursa: Gardianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro
-
Mihai Morar, mesaj emoționant la 20 de ani de căsnicie. Imagini rare de la...
Sursa: kudika.ro