Principalul finantator al FC Steaua a declarat ca doreste sa gaseasca o cale legala pentru a sponsoriza gruparea din "groapa" cu suma de doua milioane de euro, daca echipa pregatita de Cosmin Olaroiu va juca in Liga Campionilor. "Sunt superfericit. Acest meci l-a castigat Dinamo si din cauza nationalismului romanesc, pe asta m-am bazat. De acum inainte, in viata mea, nu voi mai face declaratii urate impotriva lui Dinamo. Daca ne calificam in grupe, poate gasim o forma legala pentru o sponsorizare de doua milioane de euro pentru Dinamo", a spus Gigi Becali dupa meciul Dinamo - CFR, scor 1-0.
Boss-ul din Ghencea a mentionat ca Dinamo a dat dovada de onoare invingand pe CFR Cluj, adversara Stelei in lupta pentru ocuparea locului doi in campionat. "I-am promis lui Borcea ca o sa fac salutul spartanilor si l-am facut. Dinamo a demonstrat ca are caracter si onoare. Au un joc extraordinar, m-a impresionat jocul lor, tot respectul pentru ei. Dupa meci, le-am multumit celor de la Dinamo, eram fericit", a spus Gigi Becali, care a adaugat ca accepta ca Dinamo sa joace pe stadionul din Ghencea in Liga Campionilor, situatie in care le va cere doar o chirie simbolica de 1000 de euro. Gigi Becali a mentionat, de asemenea, ca nu se mai pune problema locului 2. "Steaua poate sa faca si un egal, pentru noi urmeaza patru meciuri usoare. Cred ca Steaua va ajunge in grupe, suntem capi de serie in preliminarii. Dumnezeu parca a vrut asta, a fost acea bara la Urziceni, si o alta bara in aceasta seara, la CFR", a adaugat Gigi Becali. Directorul executiv al lui FC Dinamo, Cristi Borcea, a declarat ca oficialul stelist a facut aceasta afirmatie deoarece era fericit, in timp ce actionarul Vasile Turcu a spus ca accepta orice sponsorizare, daca aceasta este oficiala. (MIG)