Programul meciurilor
Sambata
FC VASLUI - UNIREA URZICENI
(ora 17.30 - Telesport)
Arbitri: S. Coltescu - M. Iliescu, Fl. Buzarnescu (M. Martis)
Observatori: D. Mihalache, G. Ionescu
UNIV. CRAIOVA - FC NATIONAL
(ora 19 - Kanal D)
Arbitri: O. Trandu - C. Avram, S. Caia (T. Craciunescu)
Observatori: M. Dancu, A. Huzu
"POLI" TIMISOARA - PANDURII TG. JIU (ora 20 - Telesport)
Arbitri: V. Sandu - Ad. Vidan, I. Cojocaru (C. Dansa)
Observatori: Al. Boc, Gh. Moise
Duminica
FC ARGES PITESTI - CFR CLUJ
(ora 15.15 - National TV)
Arbitri: Al. Tudor - I. Popa, S. Stoianof (M. Vadan)
Observatori: Gh. Nedelescu, D. Prodan
UTA ARAD - CEAHLAUL PIATRA NEAMT (ora 15.45 - Telesport)
Arbitri: S. Corpodean - Cr. Nica, C. Savu (T. Lajos)
Observatori: O. Goga, C. Sorescu
JIUL PETROSANI - FC FARUL CONSTANTA (ora 17)
Arbitri: A. Helesteanu - D. Mudura, D. Burloiu (Val. Igna)
Observatori: Al. Popescu, N. Pantea
DINAMO BUCURESTI - GLORIA BISTRITA (ora 17 - Antena 1)
Arbitri: V. Berbecaru - M. Nagy, G. Szabo (M. Draganescu)
Observatori: M. C. Ionescu, D. D. Craciun
STEAUA BUCURESTI - OTELUL GALATI (ora 20 - Kanal D)
Arbitri: Cr. Balaj - Z. Szekely, Tr. Marchis (Z. Erdei)
Observatori: I. Urs, M. Lica
Luni
RAPID BUCURESTI - POLITEHNICA IASI (ora 20.15 - National TV)
Arbitri: R. Dumitru - I. Onicas, N. Meghesan (V. Bratu)
Observatori: Fl. Halagian, Fl. Prunea
CLASAMENT
1. Dinamo 28 21 6 1 55-17 69 (+27)
2. CFR Cluj 28 17 5 6 52-28 56 (+14)
3. Steaua 28 15 8 5 48-21 53 (+11)
4. Rapid 28 14 9 5 50-27 51 (+ 9)
5. Gloria 28 14 5 9 38-29 47 (+ 2)
6. "Poli" Tm 28 12 7 9 28-23 43 (+ 1)
7. Otelul 28 13 4 11 45-46 43 (+ 1)
8. Unirea 28 12 5 11 25-23 41 (- 1)
9. Pandurii 28 12 5 11 23-25 41 (- 1)
10. Poli Iasi 28 10 9 9 32-30 39 (- 3)
11. FC Vaslui 28 10 9 9 32-38 39 (- 3)
12. U. Craiova 28 7 11 10 27-41 32 (- 10)
13. FC Farul 28 6 11 11 26-30 29 (- 13)
14. UTA Arad 28 7 8 13 19-33 29 (- 13)
15. Ceahlaul 28 7 5 16 20-41 26 (- 16)
16. FC Arges 28 5 6 17 19-35 21 (- 21)
17. National 28 4 6 18 19-45 18 (- 24)
18. Jiul 28 4 5 19 12-38 17 (- 22)
Ajax joaca pentru titlu la Sport Klub
Ultima etapa din Eredivisie va decide campioana, Alkmaar (81-28), Ajax (82-35) si PSV (70-24) avand acelasi numar de puncte - 72, diferenta fiind facuta de golaveraj. Meciul lui Ajax, cu Ogararu si Mitea convocati, poate fi urmarit duminica, de la ora 15.30, in direct la Sport Klub, post care propune in acest weekend urmatoarele evenimente: Bayern München - SC Hamburg (ora 16.30 - direct), FC Toulouse - Paris SG (ora 18.15 - direct), AC Torino - AC Milan (ora 20.15 - inregistrare) si Borussia Monchengladbach - VfB Stuttgart (ora 22 - inregistrare) - toate sambata; Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam (ora 15.30 - in direct), Energie Cottbus - Bayer Leverkusen (ora 18 - in direct), Arminia Bielefeld - Werder Bremen (ora 20 - inregistrare) si Olympique Marseille - Sochaux (ora 22 - in direct) - toate duminica. (MIG)