Vineri
UNIREA - "POLI" TM. 2-0 (2-0)
B. Stancu 32, 42
FC NATIONAL - PANDURII 0-1 (0-1)
I. Iordache 23p
Sambata
GLORIA - STEAUA 2-0 (1-0)
D. Zaharia 32, O. Abrudan 80
CFR CLUJ - UTA ARAD 5-0 (3-0)
Ad. Anca 15, Panin 20, Semedo 26, 82, R. Surdu 86
OTELUL - UNIV. CRAIOVA 4-1 (3-0)
J. Szekely 3, G. Paraschiv 26. D. Stan 45, Dina 90+2a / Njock 54
FC FARUL - RAPID 1-2 (1-1)
Gurita 21 / Val. Badoi 14p, Buga 49
Duminica
DINAMO - FC ARGES 2-1 (1-0)
Danciulescu 22, Cl. Niculescu 90+3 / C. Tanasa 62
* partidele POLITEHNICA IASI -
FC VASLUI si CEAHLAUL - JIUL PETROSANI urmau sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
CLASAMENT
1. Dinamo 26 20 5 1 50-15 65 (+23)
2. CFR Cluj 26 17 4 5 51-26 55 (+16)
3. Rapid 26 14 8 4 46-20 50 (+11)
4. Steaua 26 13 8 5 45-20 47 (+ 8)
5. Gloria 26 14 4 8 35-24 46 (+ 4)
6. FC Vaslui 25 10 8 7 32-34 38 (- 1)
7. Otelul 26 12 3 11 42-45 39 ( 0)
8. Unirea 26 11 4 11 24-23 37 (- 2)
9. "Poli" Tm. 26 10 7 9 24-23 37 (- 2)
10. Pandurii 26 10 5 11 20-25 35 (- 1)
11. Poli Iasi 25 8 9 8 29-29 33 (- 3)
12. FC Farul 26 6 10 10 25-28 28 (- 11)
13. UTA 26 7 7 12 18-31 28 (- 11)
14. U. Craiova 26 6 10 10 25-41 28 (- 11)
15. Ceahlaul 25 6 5 14 19-37 23 (- 13)
16. FC Arges 26 4 6 16 17-34 18 (- 21)
17. National 26 4 6 16 19-41 18 (- 21)
18. Jiul 25 3 5 17 10-35 14 (- 22)
Etapa viitoare (a 27-a)
Vineri, 20 aprilie
Jiul Petrosani - FC National
(ora 16,15 - Telesport)
Sambata, 21 aprilie
Univ. Craiova - Unirea Urziceni
(ora 16 - Kanal D),
FC Vaslui - CFR Cluj
(ora 17 - National TV),
FC Arges - Gloria Bistrita
(ora 17 - Telesport),
Steaua - Politehnica Iasi
(ora 20,45 - Antena 1)
Duminica, 22 aprilie
UTA Arad - Otelul Galati
(ora 15,30 - Telesport),
Pandurii Tg. Jiu - FC Farul
(ora 17 - Telesport),
"Poli" Timisoara - Ceahlaul
(ora 18 - National TV),
Rapid - Dinamo
(ora 20 - Kanal D).
LIGA A II-A - ETAPA A 24-A
Seria I
Sportul Studentesc - FC Snagov 4-1, FCM Campina - Prefab 05 Modelu 3-0, Forex Brasov - FC Delta Tulcea 0-1, CF Braila - FC Brasov 0-1, Chimia Brazi - Gloria Buzau 1-3, Dunarea Giurgiu - Petrolul Ploiesti 1-1, FCM Bacau - Dunarea Galati 1-1, FC Botosani - FC Sacele 2-1, CS Otopeni - Cetate Suceava 2-1. Clasament: 1. Gloria Buzau 46p, 2. CS Otopeni 42p, 3. Forex Brasov 40p.
Seria a II-a
Dacia Mioveni - Auxerre Lugoj 3-0, Gaz Metan Medias - FC Caracal 2-0, Corvinul Hunedoara - Building Vanju Mare 2-0, Minerul Lupeni - FC Baia Mare 4-0, Poli II Timisoara - FCM Targoviste 6-1, Unirea Dej - Unirea Alba Iulia 0-2, CSM Rm. Valcea - CFR Timisoara 2-1, "U" Cluj-Napoca - FC Bihor Oradea 1-0, IS Campia Turzii - FCM Resita 1-0. Clasament: 1. "U" Cluj-Napoca 51p, 2. CSM Rm. Valcea 45p, 3. Minerul Lupeni 41p.
* meciurile s-au jucat sambata